Noorte EM Trakais: Eesti noored tegid avastardid

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. juuli 2016, 21:11

Leedus Trakais startisid laupäeval, 9. juulil, kuni 18-aastaste noorte Euroopa meistrivõistlused, mis viisid teiste seas veele neli Eesti paatkonda.

2016 ERJCh logoPoiste ühepaadil sõuab Pärnu Sõudeklubi liige Bertty Nurm, kes oli teises eelsõidus ungarlase, taanlase, prantslase ja makedoonlase järel ajaga 7.55,08 viies. Igast sõidust pääses koheselt poolfinaali kaks paremat ning ülejäänud üritasid uuesti sama päeva pealelõunal toimunud vahesõidus. Ka seal pidanuks Nurm poolfinaali saamiseks platseeruma vähemalt teiseks, ent lõpetas Šveitsi, Horvaatia ja Austria atleetide järel resultaadiga 7.41,75 neljandana.

Poolfinaalist välja jäänud jätkavad pühapäeval C/D poolfinaalides, mida

peetakse kaks ning kust mõlemast kolm paremat liiguvad tugevamasse ehk C finaali (kohad 13-18). Sõitude nõrgemate päralt on aga D finaal. Nurm stardib teises C/D poolfinaalis kell 9.50 ning tema rivaalideks on Iisraeli, Läti, Tsehhi, Ukraina ja Armeenia sportlased.

Poiste paarisaeru kahepaadil võistlevad tartlane Mihkel Taros ja viljandlane Markus Toom startisid 18 ekipaaži seas ning pidid kolmandas eelsõidus poolfinaali pääsemiseks samuti vähemalt teisena lõpetama. Seevastu olid noormehed konkurentsitult viimased ehk kuuendad ning jätkasid samuti vahesõidus. Juba samal õhtul peetud vahesõit pakkus ilusamat sõidupilti, kuid mitte piisavat, et poolfinaali murda. Sellega said hakkama Tsehhi, Prantsusmaa ja Leedu. Eesti noored olid neljandana lõpetades esimesed, kes C finaali kukkusid. C finaal on kavas pühapäeval kell 11.48. Lisaks Eestile stardivad selles Georgia, Iisrael, Ukraina, Norra ja Läti.

Poiste paarisaeru neljapaadil teevad kaasa Martin Rahuoja, Tristan Lasn, Margus Kodasma ja Ander Koppel. Ka nemad jätkavad peale eel- ja vahesõitu pühapäeval kell 11.54 toimuvas C finaalis, kuhu tulevad vastasteks Makedoonia, Läti, Leedu, Poola ning Serbia.

Tütarlaste paarisaerukvartetti kuuluvad nelja erineva klubi esindajad – Kristel Gustavson (Pärnu SK Kalev), Greta Jaanson (Pärnu Sõudeklubi), Leena Kattel (SAK Tartu) ning Kärolyn Mäesaar (Viljandi Sõudeklubi). Eelsõidus jäädi küll viimaseks, ent vahesõidus õnnestus teha tubli etteaste, mis viis nad Poola järel ja Ukraina ees kindlalt poolfinaali. Eesti nelik läheb esimeses poolfinaalis veele pühapäeval koos Leedu, Rumeenia, Tsehhi, Austria ja Poolaga kell 10.24. Finaalipääsme lunastab kolm paremat.