Noorte MM: terad eralduvad sõkaldest

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. aug. 2014, 08:30

Saksamaal Hamburgis on käimas noorte sõudmise maailmameistrivõistlused. Eelsõidu on läbinud paarisaeru kahepaat Erli Mat-Krete Koovit, lisaks on sõidetud paljude paadiklasside vahesõidudki.

2014 WRJC Hamburg logoEelüleandmise põhjal on Matil-Koovitil 21 vastast. Esmalt asuti eelsõitudest poolfinaliste sõeluma. Vaid iga sõidu parim tagas otse edasipääsemise, teised jätkasid vahesõitudes. Kolmandas eelsõidus startinud viljandlannad leppisid sõidu viimase, 5. kohaga, saades ajaks 7.52,07. Poolfinaali kvalifitseerus otse 7.22,41ga finišeerunud ungarlannade duo Preil-Ganadnyi.

Vahesõidud on kavas reede lõunal ning siis on selge ka Eesti paari edasine saatus. Mat ja Koovit stardivad neljandas sõidus kell 13.39, vastasteks Ukraina, Uus-Meremaa ja Venemaa koondised. Poolfinaali 12 sekka pääseb 2 paremat, teised võistlevad edasi C/D finaali vahesõidus.

Pärnakas Daniel Liik murdis avapäeval eelsõidust otse 24 veerandfinalisti sekka ning asub täna kell 14.14 startivas sõidus võitlema poolfinaali pääsemise nimel. Vastased on Gruusia, Venemaa, Lõuna-Aafrika, Brasiilia ja Taani sportlased. Sõidetakse 4 veerandfinaali, kust igast 3 kiiremat liiguvad 12 parema sekka.  Teised langevad C/D finaali vahesõitu.

Eelsõidus paarisaeru kahepaadil tagasihoidlikud olnud Marko Laius ja Johann Poolak tõid kastanid tulest välja vahesõidus. Nimelt õnnestus neil finišeeruda täpselt vajamineval 4. kohal, millega pistsid taskusse veerandfinaalipileti. Eestlasi edestasid USA, Paraguay ja Läti paatkonnad. Punase laterna rolli kandis Gruusia esindus.

Veerandfinaal on plaanis kell 13.04. Eesti noorte vastased on Türgi, Leedu, Ungari, Uus-Meremaa ja Taani alused.

Nõrgima esituse siiani on teinud poiste paarisaeru neljapaat, kus sõuavad Artur Veske, Nikita Konstantinov, Mark-Felix Mumma ja Erik Amor. Noored langesid avapäeval vahesõitu ning üritasid reedeses etteastes veerandfinaali jõuda. Paraku jäädi tulemusega 6.20,30 sõidu viimaseks, tahapoole Leedu (6.10,94) ja Austria (6.14,10) nelikutest.

Eesti paatkonna võimete laeks jääb võistluste nõrgim – E finaal, kus jagatakse kohad alatest 25-ndast.