Olümpiavõitja Iztok Cop tuleb Tartu konverentsile esinema

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. veebr. 2016, 12:17

Sõudeliit koostöös Tartu Ülikooli ja Sporditeraapia keskusega korraldavad 27.-28. veebruaril Tartus spordivigastuste ennetamise konverentsi ning rahvusvahelise sõudetreenerite seminari.

Spordivigastustest, nende ennetamisest ja ravist kõnelevad tuntud füsioterapeudid ja treeningspetsialistid meilt ja mujalt.

Kuulsaim esineja on omaaegne sõudetipp, nüüd maailma ühe suurima paaditootja Filippi palgal olev olümpiavõitjast sloveen Iztok Cop.

Iztok Cop
Olümpiavõitja Iztok Cop (foto: www.worldrowing.com)

Sõna saavad ka füsioterapeudid Kestutis Laurinskas, Peter Halén ja Mati Arend ning treeningspetsialistid Jarek Mäestu, Sille Vaiksaar ja Priit Purge.

Konverentsi korraldaja, Priit Purge, rõhutas toimuva olulisust ning soovitas huvilistel end hiljemalt 21. veebruariks kirja panna.

„Esiteks, selliseid sündmusi toimub üldiselt väga harva ning teiseks, oleme kohale saanud suurepärased spetsialistid, kes jagavad lihtsaid, ent toimivaid näpunäiteid treeningtöö ja –protsessi sujuvaks planeerimiseks“, rõhus Purge momentidele, miks peaks kohale tulema.

„Selle asemel, et pöörduda lihtsamate probleemide puhul kohe abi järele, võiksid treenerid teada olulisemaid nippe lihashooldusest ja taastumisest“, rääkis korraldaja ning arvas, et juhendajad peaksid lisaks tavapärase treeningtöö korraldamisele senisest tähtsamaks pidama uute teadmiste omandamist ka spordi tugivaldkondadest.

Kõik seminaril osalejad saavad tunnistuse ning koolitusmaterjalid.

Osavõtust ootab teavitusi Priit Purge emailile priit.purge@ut.ee või telefonile 58363080.

Detailne ajakava asub siin.