Pärnumaa MV-ga startis sisesõudmishooaeg

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. dets. 2009, 00:00

Pärnu Kesklinna Koolide võimlas toimusid laupäeval Pärnu maakonna lahtised sisesõudmise meistrivõistlused, mis tavapäraselt tõid suvepealinna kokku vabariigi paremiku.

TULEMUSED

Alati on peatähelepanu saanud meeste konkurents, sest eliitseltskonda kuuluvad sportlased ei pea paljuks kodustestki pingutustest aktiivselt osa võtta. Sel aastal jäid eemale Hispaanias veelaagris harjutavad Jüri Jaanson, Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson, kuid kohal olid tänavusel hooajal mitu tiitlivõistluste medalit oma auhinnakappi lisanud Kaspar Taimsoo ja Alla Raja.

672
Allar Raja tuli mullu Eesti meistriks

Eelsõidus parimat minekut ajaga 2.48,4 näidanud Taimsoo otsustas erinevatel põhjustel finaalist siiski loobuda. Päeva kõige põnevama sõidu võitis ettearvatult Kaspar Taimsoo paadikaaslane Raja, saades kirja aja 2.46,4. Järgnesid 1000 meetris uuele tasemele jõudnud Andrus Sabiin (2.48,9) ning mitmel järjestikusel hooajal koondise paarisaeru neljapaati kuulunud Vladimir Latin (2.49,7).

Naiste konkurentsis läks võit oodatult ala valitsejale Eestis, Kaisa Pajusalule, kes sai ajaks 3.12,5. Järgnesid Sille Vaiksaar (3.23,9) ning Natalija Garankina (3.30,9).

Poiste A-vanuserühma võitja, Joosep Laos, näitas samuti korralikku taset, sest suutis tõmmata alla 3-minuti piiri – 2.57,0. Järgnesid Cristofer Hillep (3.00,6) ning Georg Astok (3.02,2). Tüdrukute sama vanuseklassi kohad jagunesid: 1. Eglit Võsu (3.28,7), 2. Eelika Naarits (3.34,0) ja 3. Marite Einland (3.37,6).

Poiste B-klassis võitis Pärnumaa meistritiitli Geir Suursild, saades resultaadiks 3.05,0. Hõbeda võitles ajaga 3.06,7 välja Jüri-Mikk Udam ja pronksi teenis Karl Mitt (3.11,8). Tüdrukute B võit kuulus Andra-Laura Meekasele (3.43,7). Järgnesid Liisa Pekk (3.45,9) ja Kelli Luukas (3.57,5).

Kõige nooremad (C-vanuserühm) võistlesid 500 meetri distantsil. Poistest võitis ajaga 1.33,5 Erik Amor Artur Veske (1.34,4) ja Daniel Liik’i (1.35,0) ees. Tüdrukute samas klassis oli parim Krete Koovit (1.39,7) Erli Mati (1.46,3) ja Maris Päeva ees (1.56,1).

Veel tulemusi:

Naised kergekaal

1. Anni Rava, 3.47,9, 2. Christi Oolo, 3.51,1, 3. Gerli Noodapera, 3.54,2

Mehed Kergekaal

1. Reigo Pihlak, 3.03,7, 2. Aleksei Lipintsov, 3.08,2, 3. Dimitri Kljusov, 3.13,6