Pärnus selgusid Kalevi sõudemeistrid

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. aug. 2021, 23:26
image_pdfimage_print

Laupäeval peeti suvepealinnas Eesti Spordiselts Kalevi lahtised meistrivõistlused, millest võttis osa enamik noorte paremikust, niisamuti nautisid võistlemist veteranid.

Kavas oli 250, 500 ja tuhande meetri distants, millest esimesed kaks olid noorte pärusmaaks. Naiste ühepaadil kindlustas 4.05,1ga esikoha Greta Jaanson (Pärnu SK). Järgnesid Liisa-Marie Lääne (Tallinna SK) 4.14,6 ja võitja klubikaaslane Kelli Järvoja 4.21,4ga. Meeste ühesel ei leidunud vastast 3.39,1 kirja saanud Mikhail Kushteynile (Narva Energia), kelle järel lõpetasid Johann Poolak (SK Kalev) 3.46,4 ja narvalane Mikhail Netšajev 3.48,1ga. Tugevama sugupoole rooljata kahepaadil näitasid 3.30,7ga võimu Raiko Taave Tammjärv ja Rasmus Jõesaar Pärnu sõudeklubist. Teiseks-kolmandaks platseerusid liidrite klubikaaslased Martin Rahuoja-Margus Kodasma ja SK Kalevi-Tartu ülikooli spordiklubi segapaar Ander Koppel-Karl August Ruusalepp, ajad vastavalt 3.35,7 ja 3.38,6.

Kõik esikohad

1000 meetrit

Naisveteranide roolijata neljapaat: 1. Ingrid Võsu, Renate Line, Ulvi Lutoškin, Vita Rimkus (Pärnu SK/Läti/Pärnu SK Kalev, 3.48).
Tüdrukute B-klassi (15-16aastased) ühepaat: 1. Kaisa Olesk (SAK Tartu, 4.22,6).
Tüdrukute A-klassi (17-18aastased) ühepaat: 1. Doris Meinbek (Viljandi SK, 4.26,9).
Poiste A-klassi roolijata kahepaat: 1. Mikk Karus, Hannes Arumäe (Viljandi SK, 3.47,6).
Meeste roolijata kahepaat: 1. Raiko Taave Tammjärv, Rasmus Jõesaar (Pärnu SK, 3.30,7).
Naiste ühepaat: 1. Greta Jaanson (Pärnu SK, 4.05,1).
Meeste ühepaat: 1. Mikhail Kushteyn (Narva Energia, 3.39,1).
Poiste B-klassi ühepaat: 1. Kristho Kaldmaa (SAK Tartu, 3.59,9).
Meesveteranide roolijata neljapaat: 1. Urmas Hein, Tanel Kliiman, Heigo Tiidemaa, Indrek Salk (SAK Tartu, 3.28,3).
Poiste A-klassi ühepaat: 1. Daniil Svetlanov (Narva Energia, 3.51,9).
Bmix-klassi paarisaeru neljapaat: 1. Karl-Joosep Orav, Kaisa Olesk, Sigrid Luts, Kristho Kaldmaa (SAK Tartu, 3.32,6).
Naisveteranide ühepaat: 1. Tatjana Jaanson (Pärnu SK, 4.27,6).
Meesveteranide ühepaat: 1. Kristo Kross (Tallinna SK, 4.10,7).

500 meetrit

Tüdrukute C-klassi (13-14aastased) paarisaeru kahepaat: 1. Lisette Idvand, Eliise Tart (Pärnu SK, 2.01,4).
Tüdrukute D-klassi (11-12aastased) ühepaat: 1. Liisa Oras (Viljandi SK, 2.23,9).
Poiste D-klassi ühepaat: 1. Rasmus Roslender (Viljandi SK, 2.26,9).
Poiste C-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Tauno Tamm, Oliver Hanson (SAK Tartu, 1.43,7).

250 meetrit

Mix-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Mikhail Kushteyn, Greta Jaanson (Narva Energia/Pärnu SK, 44,1).

Lõpuprotokolliga saab tutvuda siin.

FOTO: naiste esikolmik ühepaadil: Lääne, Jaanson, Järvoja (Tatjana Jaanson)