Pärnus stardivad Eesti meistrivõistlused

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. juuli 2015, 09:55

Eeloleval nädalavahetusel, 1.-2. augustil peetakse Pärnus Eesti sõudmismeistrivõistlusi, kus teiste seas tulevad veele ka maailmameistrivõistlustel startivad atleedid.

Võistluste programm algab laupäeval kell 14 eelsõitudega ning seejärel finaalidega kell 16. Pühapäeval on eelsõidud plaanis kell 10 ning finaalid kell 12. Seejuures on üheks võistluste tipphetkeks peetava kaheksapaatide finaali start kell 14.

2015 MK3 M4x finaal F.Killing
Meistrivõistlusel teeb kaasa koondise paarisaeru neljapaat. Foto: Fred Killing

Meeste ühepaatide stardinimekirjas on tavapäraselt koos kahepaadil sõudvad Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam, kes tõenäoliselt otsustavad omavahel kuldmedali saatuse.  Naiste paarisaeru kahepaatidel on selged kullasoosikud Marliis Reinkort ning Kaisa Pajusalu. Üheks põnevaimaks sõiduks võib ennustada paarisaeru neljapaatide finaali, sest seal teeb etteaste taas heasse hoogu läinud, Prantsusmaal maailmameistrivõistlustel startiv, kvartett Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. Neile pakuvad konkurentsi oluliselt nooremad, ent mitmete tiitlivõistluste kogemusega Geir Suursild, Joosep Laos, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap.

Lisaks proovivad Raja ja Anderson võimeid roolijata kahepaadil. Sportlikke pingeid võib ennustada meeste paarisaeru kahepaatide rivaliteedis, sest peatreener Matti Killing otsustas võtta maksimumi ning pani hoolealused omavahel konkureerima koosseisudes, millistega varemgi on võisteldud. Samas järgitakse neljapaadi kohtade asetust. Nii moodustavad duod Endrekson ja Taimsoo ning Raja ja Jämsä. Neile pakuvad tõsist konkurentsi Anderson ja Kuslap ning ehk ka Udam ja Suursild.

Võistlusi on mugav jälgida Pärnu Sõudekeskus Kalevis ning Pärnu Sõudeklubist. Suurepärase ülevaate saab kogu distantsi vältel vasakkalda kergliiklusteel rattaga kõrval sõites.