Pärnus toimuvad mai esimestel päevadel koondise katsevõistlused

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. apr. 2015, 11:47

Eeloleval reedel ja laupäeval, 1.-2. mail, toimuvad Pärnus erinevate vanusegruppide katsevõistlused Eesti koondisse pääsemiseks.  Erinevatel põhjustel jäävad katsetest eemale meeste koondisse soovijad, sest valiku tegemise ja võistlema pääsemise kriteeriumid on neil teised.

Reede on katsevõistlustel  eel- ning vahesõitude päralt. Võistluspäev saab alguse kell 11 noormeeste ühepaatide eelsõitudega ning viimane eelring stardib kell 13.00, mil veele lähevad naiste ning U23 vanuserühma ühepaadid.  Vastavalt startijate arvule pääseb otse finaali üks või kaks paremat, ülejäänud aga saavad uue võimaluse läbi vahesõitude, mis algavad kell 17 ning vältavad 18.15-ni.

Kaisa Pajusalu foto WorldRowing
Tuntud tegijatest näeb katseveel Kaisa Pajusalut. Foto: www.worldrowing.ee

Finaalid sõidetakse laupäeval ajavahemikus 10.00-12.00. Vajadusel komplekteeritakse tulemuste alusel suuremad paatkonnad ning sel juhul testitakse neid alatest 16.00-st.

Kuna meessõudjate kandidaatide ring näitas oma võimeid aprilli keskpaigas toimunud Horvaatia rahvusvahelistel võistlustel ning koondise katsevõistluste aegu on paljud tippatleedid seotud Eesti Kaitseväe rahvusvahelise suurõppusega „Siil“, jäävad tipptegijad katsetest eemale.

Naistest näeb aga veel Kaisa Pajusalut, kellele hakkavad konkurentsi pakkuma läinud nädalavahetusel Emajõe karikavõistlustel Pajusalut edestanud viljandlanna Erli Mat ning pärnulannale tihedalt kannule jõudnud Tartu sõudja Kätlin Rebane.

Tänavuse hooaja tiitlivõistlused on järgmised:

22.-24.05 Euroopa noorte meistrivõistlused (Racice, Tsehhi)

29.-31.05 Euroopa meistrivõistlused (Poznan, Poola)

23.-26.07 U23 maailmameistrivõistlused (Plovdiv, Bulgaaria)

5.-9.08 Noorte maailmameistrivõistlused (Rio de Janeiro, Brasiilia)

30.08-6.09 Maailmameistrivõistlused (Aiguebelette, Prantsusmaa)