Sõudeaasta 2014 tegijad on teada

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. dets. 2014, 19:22

Foto: Rait Mänd

Laupäeval, 6. detsembril, selgusid Pärnu Muuseumis toimunud pidulikul galaõhtul 2014. sõudeaasta parimad sportlased, treenerid ja taustajõud.

Oodatult läks Aasta meessõudja tiitel jagamisele tänavuse hooaja eestlaste parima resultaadi eest hoolitsenud paarisaeru neljapaadi meeste vahel ning Aasta treeneri au neliku juhendajale Matti Killingule. Nii nagu mullu, platseerus kvartett 2014. aastalgi maailmameistrivõistlustel viiendaks, kinnitades sellega oma kuulumist maailma absoluutsesse eliiti. Lisaks kõigele muule kogus nelik rivistuses Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap auhinnakappi Luzerni MK-etapi hõbemedali.

2014 Aasta parimad meessõudjad Foto Rait Mänd
Aasta parimad meessõudjad 2014: Taimsoo, Anderson ja Raja (pildilt puudub Kaur Kuslap)

Jällegi pälvis Aasta naissõudja tiitli pärnulanna Kaisa Pajusalu, kelle hooaja parimaks etteasteks jäi ühepaadil saavutatud 14. koht Belgradis toimunud Euroopa meistrivõistlustel. Aasta U23 naissõudjaks (alla 23-aastaste vanuserühm – V.M) valiti üksmeelselt hooaja teises pooles Pajusaluga paarisaeru kahepaati istunud tartlanna Marliis Reinkort, kes koos vanema kolleegiga jõudis MM-il D finaali.

Aasta U23 meessõudjad on eaklassi MM-il Vareses 9. koha pälvinud pärnakad Geir Suursild ja Joosep Laos.

Aasta parim noormees on Pärnu Sõudeklubi atleet Daniel Liik ning Aasta parima neiu tiitliga pärjasid eksperdid viljandlanna Erli Mati. Mõlemad noorsõudjad esinesid eaklassi maailmameistrivõistlustel Saksamaal Hamburgis, kus nende laeks jäi D finaal.

Aasta noortetreeneri tunnustuse pälvis Raini Lelle Pärnu Sõudeklubist ning Aasta veteransõudja on kunagine tipptegija, kuid armastatud alale siiani truuks jäänud ning tulemuslik Rein Põlluste.

Esile toodi Jaarek Konsa kui Aasta aktiivseima sõudekohtuniku staatus ning Artur Maierit, kes sai tunnustuse „Sinu panust on märgatud“ taustategija kategoorias.

Tänusõnad kuulusid Eesti sõudmise toetajatele Eesti Telekom AS-ile, Freesport Trading OÜ-le ja Riigikogu liikmele Peeter Laursonile ning koostööpartneritele Pärnu Linnavalitsusele ja Eesti Olümpiakomiteele.  Ent meeles peeti ka klubide ning sportlaste isiklikke toetajaid Port Artur Grupp OÜ-d, Viru Keemia Grupp AS-i, Respo Haagised AS-i, A2K Sport OÜ-d, Pärnu Mets AS-i ning ON 24 AS-i.