Startis 2014. aasta parimate sportlaste ja treenerite valimine

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. dets. 2014, 11:36

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kodulehel www.eok.ee on alates 1. detsembrist avatud hääletuskeskkond, kus kõik spordisõbrad saavad osaleda Eesti 2014. aasta nais- ja meessportlase, võistkonna ning treeneri valimisel.

Olümpiakomitee pressiteade vahendab presidendi Neinar Seli hinnangut, kes arvab, et eriti intrigeerivaks tõotab kujuneda aasta meessportlase hääletus. “Erinevalt mõnest varasemast aastast, kus enam-vähem võis ennustada, kes võiks aasta meessportlaseks tulla, siis tänavu ei julgeks küll kedagi suveräänseks liidriks pidada,” ütles Seli.

Spordiaasta edukamad selgitatakse välja rahvahääletuse, spordiajakirjanike ning spordialaliitude häälte põhjal. Spordisõbrad saavad www.eok.ee hääletada kuni 21. detsembrini 2014.

2014 EM M4x finaal EST 6.koht Foto Fred Killing
Eesti sõudenelik 2014. aasta maailmameistrivõistlustel. Foto: Fred Killing

Laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul “Spordiaasta tähed 2014”. Spordiaasta pidulikust lõpetamisest teeb algusega kell 21.30 otseülekande ETV.

Sõudjad saavad kaasa elada tänavu maailmameistrivõistlustel 5. kohale platseerunud paarisaeru neljapaadi tegemistele, sest nii, nagu mullu, on ka nemad tänavu nominentide nimekirjas. Tuletagem meelde, et paatkonda kuulusid Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap.

Aasta treeneri nominentide hulka on mõistagi esitatud sõudenelikut juhendav pärnakas Matti Killing, kes on tähelepanuväärselt panustanud teist aastat koos treeniva paatkonna edulukku.

Eestis on aasta sportlasi valitud juba 80 aastat, esimeseks aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kaugushüppaja Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus aasta võistkond ning 1988. aastal treener.

Eelmisel, 2013. aastal pälvisid kõrgeimad tunnustused ja Kristjani-nimelised auhinnad vehklejad Nikolai Novosjolov, Julia Beljajeva, epeenaiskond kooseisus Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva ning maadlustreener Henn Põlluste.