Läinud nädalavahetusel külastasid mitmed Eesti sõudeveteranid Tamperet, kus osalesid Euroopa veteranide mängude raames sõuderegatil.
Küpses eas sõudjate medalisaak Soomes oli rikkalik: eestlaste auhinnakappi toodi eri paadi- ja eaklasside peale 19 eri karva trofeed, millest kaheksa olid kuldsed.
Kuidas hindab jõuproovil näidatud tulemusi võistlusreisi üks korraldajatest Kaupo Koplus?
„Osalejaid, kes jaotati eri vanuseklassidesse ja eagruppidesse kogunes paarisaja ligi, seejuures eelsõite kavas polnud,“ rääkis Pärnus Kalevi sõudekeskuses veteranide gruppi juhendav Koplus, kelle hinnangul võistluspinget jagus.
Eesti sõudeveteranide tiim Tamperes (Foto – erakogust)
„Kuna korraldajad otsustasid panna eri paadi- ja vanuseklasside osalejad samasse sõitu, said meie tiimi liikmed teha tugeva pingutuse,“ arvas eestvedaja.
Koplus pidas võistlust väga heaks harrastajatele, kel siiani selline võistluskogemus puudus. „Sõuda õigel rajal poide vahel on ikka midagi muud ja märksa keerulisem, kui kohaliku tähtsusega kodustel regattidel,“ rääkis juhendaja, kelle teada jäi nii mõnigi kirkam medal nigela roolimise taha.
Eesti esinduse kuldmedalid
C-klassi kaheksapaat: Katri Aron, Mari-Liis Graumann, Sirli Kruusmaa, Ave Metsar, Maris Moorits, Karmen Naaber, Kristi Pajo, Siiri Oad, roolija Tea Miilberg.
E-klassi roolijata neljapaat: Kaupo Koplus, Ilmar Naaber, Toomas Karotamm, Kaido Koppel.
D-klassi ühepaat: Katri Aron.
D-klassi kaheksapaat: Kaido Kägu, Toomas Karotamm, Kaupo Koplus, Kaido Koppel, Rünno Moorits, Ilmar Naaber, Heigo Vuuk, Märt Leesment, roolija Tea Miilberg.
C-klassi ühepaat: Sirli Kruusmaa.
F-klassi ühepaat: Kaupo Koplus.
C-klassi roolijata neljapaat: Katri Aron, Mari-Liis Graumann, Ave Metsar, Siiri Oad.
D-klassi segakoosseisuline (Dmix) kaheksapaat: Katri Aron, Mari-Liis Graumann, Toomas Karotamm, Kaido Koppel, Ave Metsar, Siiri Oad, Kaupo Koplus, Ilmar Naaber, roolija Tea Miilberg
Kõik eestlaste kohad:
30.06 | Paate kokku | Koht | Aeg | ||||
104 | 12:30 | Mix 2x | C | Moorits, Moorits | 3 | III | 4:45,8 |
104 | 12:30 | Mix 2x | C | Oad, Karotamm | 3 | II | 4:13,0 |
109 | 14:15 | W 2x | B | Oad, Grauman | 4 | III | 5:01,98 |
113 | 14:50 | Mix 2x | D | Koppel, Metsar | 6 | IV | 4:03,65 |
113 | 14:50 | Mix 2x | D | Pajo, Leesment | 6 | DNS | |
113 | 14:50 | Mix 2x | D | Naaber, Vuuk | 6 | DNS | |
115 | 16:10 | M 2X | E | Koppel, Koplus | 5 | II | 3:50,28 |
118 | 16:40 | W 2x | D | Naaber, Pajo | 4 | DNS | |
1:07 | |||||||
201 | 9:00 | W 2x | C | Aron, Kruusmaa | 3 | II | 4:11,9 |
201 | 9:00 | W 2x | C | Metsar, Moorits | 3 | III | 5:15,3 |
206 | 9:50 | W 8+ | C | kõik naised | 1 | I | 3:50,29 |
209 | 11:10 | M 2x | D | Leesment, Kägu | 2 | II | 4:43.2 |
210 | 11:20 | M 4- | E | Koppel, Karotamm, Naaber, Koplus | 2 | I | 3:35,1 |
217 | 14:30 | W1x | D | Aron | 2 | I | 4:35,89 |
219 | 14:50 | M 8+ | D | kõik mehed | 1 | I | 3:26,49 |
2.07 | |||||||
302 | 9:10 | W 1x | C | Kruusmaa | 1 | I | 4:43,21 |
304 | 9:30 | M 1x | F | Koplus | 2 | I | 4:12,62 |
307 | 10:00 | W 4- | C | Aron, Graumann, Metsar, Oad | 2 | I | 4:01,09 |
307 | 10:00 | W 4- | C | Kruusmaa, Moorits, Naaber, Pajo | 2 | II | 4:38,66 |
308 | 11:00 | M 2x | C | Vuuk, Moorits | 3 | II | 4:20,77 |
313 | 11:50 | M 4- | D | Leesment, Moorits, Kägu, Vuuk | 2 | II | 3:50,55 |
319 | 14:50 | Mix 8+ | D | M1+N1 koosseisud | 1 | I | 3:37,58 |
319 | 14:50 | Mix 8+ | C | M2+N2koosseisud | 2 | II | 3:40,81 |
Võistluse tulemusega saab tutvuda siin.