“Spordiaasta tähed 2014” raames selgusid tänavused Eesti parimad

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. dets. 2014, 14:09

Laupäeval Nordea kontserdimajas toimunud spordiaasta pidulikul lõpetamisel „Spordiaasta tähed 2014“ pälvis parima naissportlase Kristjani epeevehkleja Erika Kirpu, aasta meessportlaseks nimetati 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi, võistkonna kategoorias tulid võitjateks naised epeevehklejad ning aasta treeneriks kuulutati Rasmus Mägi treenerid Anne ja Taivo Mägi, vahendab Eesti Olümpiakomitee pressiteade.

Parima meessportlase valimisel järgnesid Euroopa meistrivõistluste hõbedale Rasmus Mägile kettaheites Euroopa meistrivõistlustel samuti hõbemedali, oma kümnenda tiitlivõistluste medali võitnud Gerd Kanter ning maadluse maailmameistrivõistluste pronksmedali omanik Heiki Nabi.

2014 MM M4x Semifinal 3.koht Foto Fred Killing
Aasta võistkonna nominent – paarisaeru neljapaat. Foto: Fred Killing

Naiste arvestuses edestas aasta sportlane, vehklemise maailmameistrivõistluste pronksmedalist Erika Kirpu Euroopa meistrivõistlustel seitsmenda koha pälvinud kõrgushüppajat Eleriin Haasa ning laskmise maailmameistrivõistlustel pronksmedali vääriliselt esinenud Anžela Voronovat.

Neljapaat ja Killing seati üles nominentidena

Aasta treeneriks valiti Rasmus Mägi treenerid Anne ja Taivo Mägi, kellele järgnesid naiste epeevõistkonna peatreener Kaido Kaaberma ja eelneval kahel aastal aasta treeneriks valitud Heiki Nabi juhendaja Henn Põlluste. Nominendiks oli üles seatud ka maailmameistrivõistlused 5. kohaga lõpetanud meeste paarisaeru neljapaadi treener Matti Killing.

Aasta võistkonnaks nimetati MM-il teise koha saavutanud epeenaiskond koosseisus Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu ja Kristina Kuusk. Epeenaiskonnale järgnesid sõudmise paarisaerulise neljapaadi meeskond ja Eesti võrkpalli rahvusmeeskond.

Aasta edukaimaks noorsportlaseks valiti epeevehkleja, juunioride maailmameister Katrina Lehis, kellele järgnesid tennisist Anett Kontaveit ning laskesuusataja Rene Zahkna.

Aasta paraolümpia sportlase tiitli pälvisid ujujad Elisabeth Egel ja Kardo Ploomipuu. Egel võitis  Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meistrivõistlustelt kaks medalit – hõbemedali 200 m kompleksujumises ja pronksmedali 100m rinnuliujumises. Ploomipuu saavutas Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee Euroopa meistrivõistlustel teise koha 100 m seliliujumises.

Teist aastat anti välja olümpiakomitee eriauhind Eestimaa spordihing, millega pärjatakse inimest, kes on oma sirgeselgsuse ja põhimõttekindlusega eeskujuks ja inspiratsiooniks nii spordis kui ka kogu ühiskonnale. Eestimaa spordihinge laureaadiks on tänavu Vello Vaher. Eesti spordihetkeks valiti Rasmus Mägi jooksud Zürichi Euroopa meistrivõistlustel, millega kaasnesid Eesti rekord ja hõbemedal 400 meetri tõkkejooksus. Rahvusvahelise Olümpiakomitee aasta auhinna „Sport ja kunst“ pälvis Eesti Olümpiakomitee pikaaegne toetaja Monton.

Aasta sportlased ja treener selgitati välja rahvahääletuse, spordiajakirjanike ning spordialaliitude häälte põhjal. Rahvahääletusel kogunes spordihuvilistelt kokku 24 484 häält.