Taimsoo ja Raja krooniti Austraalia meistriks

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. märts 2013, 20:29

Tänasega võib eestlaste jaoks kuulutada võistlushooaja avatuks, sest maakera kuklapoolel Austraalias, riigi meistrivõistlustel, panid end proovile Kaspar Taimsoo ja Allar Raja.

Mullu paarisaeru neljapaadil Londoni OMil koos Tõnu Endreksoni ja Andrei Jämsäga neljandaks platseerunud Taimsoo ning Raja testivad end tänavu taas kahepaadil ning näitasid äsja Austraalia meistritiitli võitmisega, et väiksemgi paat liigub ning algavaks hooajaks tasub ambitsioonikaid sihte seada küll.

Treener Matti Killingu käe all harjutav duo võitis eile eelsõidu ning näitas resultaadiga 6.22,26 täna finaalis kohalike staaride Daniel Noonan’i ning Fergus Pragnell’i ees kindlat paremust (6.28,40). Kolmandana lõpetas Melbourne’i Ülikooli esindus Jordan Smith-Chris Anderson, saades tulemuseks 6.31,72.

Osaletakse ka 1. MK etapil

Kui Austraalia meistrivõistlused läbi, toimub samal areenil, Sydney Penrith’i kanalil, kohe ka maailmakarikasarja avapauk – 1. etapp. Taimsoo ja Rajagi on üles antud ning lähevad hõredas, vaid 4 paadi konkurentsis nn. rajasõitu kohaliku aja järgi kell 18.15. Meie meeste vastasteks on austraallased Belonogoff-Edwards, britid Collins-Lambert ning Uus-Meremaa koosseis Arms-Manson.

Võistlustulle läheb ka hiljuti Uus-Meremaal tuntud guru Richard Tonksi käe all harjutada saanud pärnulanna Kaisa Pajusalu. Eesti parim naissõudja küll Austraalia lahtistel ei startinud, end püüab parimat MK-sarja avaetapil. Naiste eelsõidud läbitakse kohaliku aja järgi kell 9.12 ja 9.18. Konkurentsis on 9 sportlast, sealhulgas tuntud austraallanna Kim Crow.