Tartu Ülikool võitis Emajõel kaheksapaatide mõõduvõtu

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. mai 2014, 19:18

Foto: Priit Purge

Kevadel on Tartus tavaks sõita ülikoolide vahel kaheksapaatide regatti. Kui varasemalt pidasid tuliseid duelle Tartu Ülikool ning Eesti Maaülikool, siis viimastel aastatel on mõõduvõtust kujunenud Alma Materi ja Tallinna Tehnikaülikooli arveteklaarimine.

Täna Tartu tudengite kevadpäevade raames peetud ning maailmakuulsat Suurbritannia Oxfordi ja Cambridge’i vaheliste ülikoolide rivaliteeti jäljendav kohalik mõõduvõtt kujunes juba algusmeetritest põnevaks.

2014 TÜ ja TTÜ 8 regatt Tartus TÜ foto P.Purge
Tartu Ülikooli meeskond

Kuigi Tartu Ülikooli paatkond saavutas stardist väljudes konkurendi ees väikese ent stabiilse edu, ei teinud võistluse peakohtuniku Priit Purge sõnul pealinna sõudjad kohalike elu sugugi kergeks, hoides end visalt kannul. Kui ligi 4000 meetrisest distantsist sai läbitud pea pool ja oldi jõutud kuulsasse ning tehniliselt keerukasse Valgeveski kurvi, kaldusid paadid üksteisele liialt peale ning Purge pidi sõidu peatama.

„Ei oskagi ühele või teisele midagi süüks panna. Tegin sel hetkel loogiliseima sammu – rivistasin võistkonnad kokkupõrke hetkel olnud vahega üles ning andsin kordusstardi“, selgitas arbiiter.

SAK Tartu sõudeklubi all enne Kroonuaia silda hakkas aga selgeks saama Tartu Ülikooli võim ning siin tallinlased murdusid. Lõpuks võitsid tartlased konkurente ligi 4 paadi pikkusega ning võisid tudengite populaarse lennušõu Karsummi eel kaldapealseile kogunenud rahvamassi ees juubeldada.

2014 TÜ ja TTÜ 8 regatt Tartus TTÜ foto P.Purge
Tallinna Tehnikaülikooli koosseis

Võidukalt tulemusega 12.23 finišeerunud meeskonnas tõmbasid Rait Merisaar, Mihkel Pari, Risto Uustal, Karl Sutt, Allar Raja, Joosep Laos, Jaan Laos, Arnold Sanglepp ja roolis Janika Tähnas.

Ajaga 12.36 lõpetanud Tallinna oktetti kuulusid Kaarel Kuslap, Karl Koppel, Madis Salumäe, Marek Meiesaar, Oskar Kuzmin, Martin Laius, Geir Suursild, Kaur Kuslap ja roolis Keidi Kütt.

Seejuures väärib märkimist, et mõlema paatkonna ridadesse kuulusid tugevad treenijad, sh absoluutsed tipudki.

“Tallinna paatkonnast lausa 7 meest osalesid päev varem toimunud riigi koondise katsevõistlustel. Tartu kaheksases oli nende arv 5”, pidas Purge oluliseks märkida, millega rõhutas tippude huvi projektis osalemise vastu.

Võistluste üks algataja ja korraldaja Urmas Hein pidas stardiaja nihutamist Karsummi ette igati kordaläinuks ning kiitis kaasaelajaid. “Täna läks hästi ka ilmaga, sest saime meeldivates tingimustes võistluste ära teha. Hiljem pilt muutus ning läks tormiseks”, kirjeldas Hein.

Rändkarikaga toetas võistlust sõudeveteran Enn Pehk.

Pildigalerii
(Heigo Ilves)