Ülevaade Balti meistrivõistlustest

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. juuli 2005, 20:17

16-17. juulil peeti Pärnu jõel Baltimaade ühine mõõduvõtt akadeemilises sõudmises ehk toimusid Balti lahtised meistrivõistlused. Laupäeval oli kavas klassikaline 2000 meetri distants. Ilm oli väga heitlik – päikesepaisteline ja tuulevaikne suveilm muutus hetkega lausvihma kallavaks ning salakavalaid tuuleiile saatvaks. Sellest hoolimata said kõik sõidud peetud, kuigi kohtunikud olid pidevalt valvel ning valmis sõite edasi lükkama.

Pühapäevane päev oli sprintide päralt – 500 meetri võistlusmaal oli vaja teravust ning ülikiiret starti. Eestlaste parimad, kuldmedali väärilised etteasted, olid järgnevad:

Tüdrukute ühepaadil ei leidunud taas vastast Kaisa Pajusalule. Pärnu Kalevi noorsõudja võitis kindlalt mõlemal päeval peetud sõidud ja seda endast mitu aastat vanemate konkurentide seas.

Tüdrukute paarisaeru kahepaadi 2000 meetri Balti meistriteks krooniti Merle Hanson-Jevgen Rõndina.

Poiste roolijata kahepaatide konkurentsis osutusid mõlemal päeval parimaks alla 18-aastaste koondise kandidaadid Alo Kuslap-Rauno Talisoo.

Meeste samas paadiklassis võitsid aga Amsterdamis U23-maailmameistrivõistlustel Eesti kaheksapaadi koosseisus startivad Jaan Laos-Alvar Räägel.

Meeste paarisaeru kahepaadil konkureerisid omavahel kaks Eesti paatkonda. Silver Sonntak-Allar Raja olid 2000 meetri võistlusmaal paremad narvalastest Vladimir Latinist-Oleg Dmitrijevist. Pühapäevasel lühikesel distantsil näitasid Narva noormehed aga paremat sõitu kui Jaapanisse MM-ile sõitvad pärnakad.

Poiste ühepaadi parim 2000 meetri distantsil oli Viljandi sõudja Kaspar Taimsoo.

Sama vanuseklassi paarisaeru kahepaadil võidutsesid Elar Jaakson-Deniss Nessõn ja seda mõlemal päeval.

Startis ka meie eliitmeeskond ehk paarisaeru neljapaat koosseisus Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Leonid Gulov ja Jüri Jaanson. Loomulikult tõid nad mõlemal päeval Eestile kindlad liidrikoha punktid.

Ka noorteklassi samas paadiklassis oli Eestil põhjust rõõmustamiseks – Siim Lutoskin, Mati Arend, Martin Neerot ja Kaur Kuslap näitasid leedulaste ja lätlaste ees kindlat head ja esikoha väärilist sõitu.

Roolijata neljapaadi parimad olid Sõudeklubi “Pärnu” sportlased Andrus Sabiin, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann ja nii jällegi mõlemal päeval.

Meesveteranide esikoht tuli Eestile – Kalev Hunt Pärnust teistele võiduvõimalust ei jätnud.

Naisveteranide paarisaeru neljapaadil tõid Eestile esikohapunktid Reet Palm, Ulvi Lutoshkin, Rita Maier ja Tatjana Jaanson.

TULEMUSED