Väikeste paatide regatt pani liikuma rohkem kui sada osalejat

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. okt. 2016, 06:23

Emajõel peeti kohalike noorte ja Läti eakaaslaste osalusel olümpiahooaja üks viimaseid regatte. Väikeste paatide regatt pakkus osalemisvõimalusi neljas paadiklassis ja andis treeneritele mõtteainet koondise kandidaatide valikuks.

TULEMUSED

Kui varasematel aastatel tõi Tartu regatt reeglina kokku ka riigi täiskasvanute paremiku, siis nüüdseks on need ajad möödas ja hooajal lõpul kasutavad võistlemiseks võimalusi peamiselt noored, sekka ka mõni veteran. Võistlused näevad ette mõõduvõttu kahel päeval – neist esimesel läbitakse mööda käänulist Emajõge 4000, teisel klassikaline 2000 meetrit. Üldise paremusejärjestuse selgitamiseks summeeritakse mõlema sõidu ajad.

Meeste roolijata kahepaadil rändas võidutrofee Kaarel Kuslapi ja Kermo Randmäega Viljandisse, sest noormehed olid ülekaalukalt parimad mõlemal distantsil brutoajaga 20 minutit ja 58 sekundit. Neile järgnesid tulemusega 21.48 Tristan Lasn ja Martin Rahuoaja Pärnu Sõudeklubist ning 22.06-ga Rait Merisaar ja Rain Laidma.

Meeste ühepaadil võidutses veidi ka koondise vaateväljas olev tallinlane Oskar Kuzmin resultaadiga 21.24, kuid seejuures ülimalt napilt pärnaka Johann Poolaku ees. Kui laupäeval jagasid mehed 14.01-ga võrdset tulemust, siis klassikalisel distantsil saadi aegadeks vastavalt 7.23 ja 7.26. Kolmandaks platseerus 21.36-ga Poolaku treeningpartner Pärnu Sõudekeskus Kalevist – Joosep Laos.

Naiste ühepaadil jättis võidu ajaga 23.19 koduvetele Leena Kattel, edestades lätlannat Ildze Viksnat (23.35) ja tallinlannat Karmen Alnekut (23.45).

Sügisest võistlemisvõimalust kasutas ühtekokku 103 atleeti. 2017. aasta noortekoondiste selgitamisel mängib katsevõistlusena teatavat rolli ka Tartus toimunu.