Veteranid naasesid Euro Masters’ilt medalitega

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. juuli 2014, 10:13

Möödunud nädalavahetusel, mil kuni 23-aastastest koosnev koondis võistles Itaalias maailmameistrivõistlustel, rassis mitu veteranide paatkonda Saksamaal Münchenis Euroopa veteranide regatil (Euro Masters Regatta).Taas edukalt.

Tulemused

2014 EuroMasters MünchenNagu ikka, saatis Eesti sõudeveterane edu ning kodumaale naasti erinevat karva medalitega. Enamuse koondise rivistusest moodustas Tartu grupp eesotsas meeste ja naiste üksikaerupaatkondadega, ent kaasa tegi ka pärnakaid. Jõuproov peeti 1000 meetri distantsil.

Koondisse kuuluv Indrek Salk informeeris, et roolijata neljapaat koosseisus Indrek Salk, Urmas Hein, Tanel Kliiman ja Lauri Pind saavutas C vanuserühmas ajaga 3.23,16 hõbemedali, jäädes alla 3.16,80ga finišeerunud Saksamaa nelikule. Kolmandaks platseerunud Saksamaa teine koosseis jäi eestlastest ligi 10 sekundi kaugusele, saades ajaks 3.32,97.

Tartus asuva projekteerimisfirma omanik ja tegevjuht Salk kommenteeris, et lisaks osalesid Tartu mehed roolijaga neljapaatide konkurentsis ning nagu ikka, paluti abi staažikalt roolimehelt, pärnulannalt Tea Miilbergilt.

„Ka selles klassis tõime hõbemedali, sedakorda taas Saksamaa (3.24,13) järel, tulemusega 3.29,15. Pronksmedali võitis resultaadiga 3.39,87 Saksamaa duubelmeeskond“, märkis Salk.

Regati käigus jagunes neljapaat kaheks roolijata kahepaadiks. Ühe paari moodustasid Lauri Pind ja Tanel Kliiman ning võitsid tulemusega 3.38,94 lõpetanud brittide O’Toole’i-McGuinness’i järel ajaga 3.41,98 hõbemedali. Eesti duole järgnes ajaga 3.48,38 Itaalia paar Pontiglio-Schenone.

Urmas Hein ja Indrek Salk võitsid viimases finaalsõidus tulemusega 3.35,34 kuldmedali ning jätsid seljataha Venemaa (3.36,95) ja Saksamaa ekipaažid (3.40,75).

Siinkohal olgu täpsustatud, et kõiki sõite nimetatakse finaalideks ning iga sõidu esikolmik, nagu ikka, pävib medali.

Samuti oli tulemuslik Tartu ja Pärnu sportlastest moodustatud naiste roolijata neljapaat rivistuses Katre Pind, Siret Saarsalu, Marju Hein ja Piret Silm. Nemad olid oma sõidus ajaga 3.46,02 kolmandad, jäädes alla kahele Saksamaa nelikule, kes said ajaks 3.41,40 ja 3.45,69.

Nii nagu mehed, sõudsid naisedki hiljem roolijaga neljapaadis ning kasutasid Tea Miilbergi teeneid. Poodiumile nüüd ei mahutud, sest aeg 3.56,14 tagas 4. koha. Kuldmedali võitis ajaga 3.47,81 Saksamaa rivistus.

Veteranide võistlustel on tavaks segapaatkondade moodustamine, mis lühendatult kannab „mix“ tähistust. Loogilise jätkuna istusid nii meeste kui naiste nelikud koos Miilbergiga kaheksapaati ning lõpetasid võistlusprogrammi kuldmedalit vääriva esitusega. Võidutulemuse tagas aeg 3.15,46. Teise-kolmandana finišeerusid Saksamaa paatkonnad aegadega vastavalt 3.21,17 ja 3.23,89.

Tiitlivõistlustest võtsid osa ka omaaegsed pärnakatest sõudetipud Juhan Paalo ja Rein Põlluste. Nemad moodustasid roolijata neljapaadil koondpaatkonna lätlase Konstantins Kalnberzsise ning venelase Sergei Minejeviga ja võitsid 70-aastaste ehk G rühmas ajaga 3.47,90 hõbemedali.

Ka roolijaga paadiklassis käis võistlustules sama nelik, kasutades roolimehe, lätlanna Iveta Pasparne, abi. Sedakorda medalini ei jõutud, sest resultaat 4.00,69 tagas 4. koha.

Lisaks osalesid Paalo ja Põlluste Läti, Leedu ja Venemaa sõudjatega G-vanuserühma kaheksapaadis, kus võitsid pronksmedali.

„Konkurents oli kõva ning tulemused rahuldavad. Järgmised etteasted teeme juba eeloleval nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel ning oktoobris ootavad Austraalias ees veteranide maailmameistrivõistlused“, avaldas peagi 67-ndat sünnipäeva tähistav Paalo, kelle auhinnakappi kuulub kümneid kodu- ja välisvõistluste medaleid.