Eesti karikas ja Seileri memoriaal stardivad eeloleval nädalavahetusel

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. mai 2015, 06:59

Eeloleval nädalavahetusel, 16.-17. mail, toimuvad Pärnus sõudmise Eesti karikavõistlused ning omaaegse Pärnu spordijuhi ja sõja järgse sõudeelu taastaja Erich-Wilhelm Seileri memoriaalvõistlus.

Karikavõistlused toimuvad laupäeval ning stardivad kohe finaalsõitudega. Avasõna kell 14 saavad A-klassi tütarlapsed paarisaeru kahepaatidel. Päevakava lõpetab kell 17.15 lähte saav noormeeste A-vanuserühma ühepaatide finaal.

Põnevaid sõite võib ennustada mitmeid. Põhitähelepanu saab oleme meeste paarisaeru kahepaatidel, sest kõik meie Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad koondislased võtavad jõuproovil osalemist tugeva tühjendustreeninguna.  Nii on stardis 2009. aasta maailmameistrivõistluste pronksimehed Allar Raja ja Kaspar Taimsoo, Pekingi OM-hõbe Tõnu Endrekson koostöös noore neljapaadikolleegi Sten-Erik Andersoniga ning Euroopa meistrivõistlustel kahesel startivad Kaur Kuslap ja Andrei Jämsä.  Oodatud vastasseis stardib kell 15.45.

2015 MK 1 Bled M2x Kuslap Jämsä eelsõit Fred Killingu foto
Oma põhipaadil on stardis EM-il startivad Kuslap ja Jämsä (foto: Fred Killing)

Üksikaeru kahepaadil otsustasid koduklubi au kaitsta muidu paarisaeru sõitvad Joosep Laos ja Geir Suursild.  Meeste ühepaadil näeb aga võistlustules kunagist sõudmise imemeest Leonid Gulovit, kes Narva spordielu juhtimise kõrvalt on taas tugevamalt treenima asunud.

Eesti parim naissõudja Kaisa Pajusalu on sedakorda otsustanud roolijata neljapaadi kasuks, kus ta klubikaaslastega Pärnu Sõudekeskust Kalevist püüab maksimumpunkte võtta.

Veele on otsustanud taas tulla ka riigi läbi aegade kuulsaim sõudja  Jüri Jaanson, kes koos noorte klubikaaslastega Pärnu Sõudeklubist stardib üksikaeru neljapaadil.

Eesti karikavõistlused on võistkondlikud, kuid lisaks selgitatakse ka individuaalne paremusjärjestus. Iga osaleja saab koduklubile punkte tuua vaid ühes eelnevalt registreeritud paadiklassis.

Paljud karikavõistlustest osavõtjad jäävad suvepealinna ka pühapäevaks, sest siis toimuvad kunagise Pärnu spordijuhi Erich-Wilhelm Seileri mälestuse kandmiseks memoriaalvõistlused. Seiler, kes ka ise tuli kuuel korral Eesti sõudmismeistriks, panustas tugevalt sõjajärgse Pärnu sõudespordi taastamisse ja edendamisse. Tema käe all treenisid teiste seas Mihkel Leppik, Peeter Mardna ja Jaan Tults.