Jaanson ja Endrekson startisid Hollandis

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. nov. 2009, 00:00
Eesti sõudekoondislased valmistuvad järgmiseks hooajaks väga erinevalt. Kui tänavu tiitlimedaleid kogunud Kaspar Taimsoo ja Allar Raja treenivad hetkel maakera kuklapoolel – Uus-Meremaal, siis olümpiamedalimehed Pekingi-päevilt, Jüri Jaanson ning Tõnu Endrekson, võistlesid pikamaasõidul Hollandis.
Hel van het Noordeni-nimelist 6000 meetri pikkust hooajavälist võistlust Groeningenis pidasid Jaanson ja Endrekson treeningplaani igati sobivaks ning testisid täna sõudevormi Belgia ja Hollandi sõudjate seas.
727
Meeste klassis tuli starti nelikümmend osalejat, sh. Tim Heijborck, kes on rahvusvahelise klassiga kergekaalusõudja.
Eraldistardist sõidetavat võistlust  alustas tugevas vastutuules  teravaimalt Thijs van Luijk, kes 1000 meetril edestas konkurente ligi viie sekundiga. Seejärel tõusis korraks liidriks Endrekson, kuid loovutas peagi koha kogenud vanameister Jaansonile. Poolel distantsil oli selge, et Heijbrockile on raske vastu saada, sest hollandlase edu oli lähimate konkurentide ees jõudsalt suurenemas, kasvades 4000 meetri peal Jaansoni ees juba ligi 15 sekundiliseks.
Jaansonile teine koht
Finishis edestas Heijbrock Jaansoni ligi 20 sekundiga, aegadeks vastavalt 25.15,34 ja 25.35,36. Kolmandaks Jaansoni ja neljandana lõpetanud Endreksoni vahele kiilus end ajaga 26.02,11 van Luijk. Suhteliselt napilt auhinnata jäänud Endrekson sai resultaadiks 26.06,48.
„Hollandis täna sõidetud võistlus kujunes minu jaoks väga keeruliseks. Olin peale sõitu tõeliselt läbi, sest kiire vastuvool ja tugev tuul mõjutasid minu starti väga oluliselt“, kommenteeris Endrekson. „Vaatamata kõigele võib kokkuvõttes rahule jääda, sest tegemist oli kontrollstardiga koormava treeningperioodi ajal“, lausus Pekingi olümpiahõbe.
Naistest võitis U23 vanuserühma sportlane, hollandlanna Nicole Beukers ajaga 26.47,17.