Noorte MM Rios: Poolak ja Laius murdsid poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. aug. 2015, 11:09

Foto: Ulvi Lutoškin

Neljapäeval, 6. augustil, startisid tulevases olümpialinnas Rio de Janeiros sõudmise noorte maailmameistrivõistlused. Ainsana võistlustele lähetatud poiste paarisaeru kahepaat on neile pandud lootusi õigustanud, sest lunastas pääsme poolfinaali.

2015 WRJCH Rio logoJohann Poolak ja Marko Laius on pärnakad, kes ka varem sini-must-valget au rahvusvahelistel vetel kaitsnud. Nii käidi mullugi samal võistlusel, kus 25 paatkonna seas jõuti 20. kohale. Tänavu, aasta vanemana, on noorte vilumus kasvanud ning vastupidavus suurenenud. Sellest annab tunnistust koondislaste südi algus, sest nüüdseks on käes koht 12 parema hulgas – poolfinaalis.

2015 Laius Poolak noorte MM Rio Foto U.LutoškinEsmalt läbiti eelsõit, millest sõeluti kaks koheselt edasipääsejat. Ulvi ja Roman Lutoškini hoolealused Poolak ja Laius nende sekka ei mahtunud, sest kohad võitlesid välja ungarlased ja sakslased. Siiski said pärnakad uue katse vahesõidus, mida peeti kaks ning kust igast liikus poolfinaali kolm ekipaaži. Võitsid prantslased Desgrippes-Quemener 6.49,98 meie meeste (6.51,89) ning Tšiili vendade Abraham’ide ees (6.54,07). Poolfinaali ukse taha jäid Taani, Argentiina ja Bahama.

Pärnu Sõudekeskus Kalevi kasvandike Poolaku ja Laiuse osalusel peetav teine poolfinaal stardib reedel, 7. augustil, Eesti aja järgi kell 16.01. Esimeselt veelt lähte saavate eestlaste vastasteks on Tsehhi, Itaalia, Saksamaa, Suurbritannia ja Holland. Kell 15.54 startivas esimeses sõidus lähevad veele Uus-Meremaa, Sloveenia, Ungari, Austria, Prantsusmaa ja Tšiili.

Mõlemast sõidust kvalifitseeruvad finaaliküpseks kolm paremat. Nii B kui ka A finaal on kavas pühapäeval, vastavalt kell 14.58 ja 17.00.