Pärnu veespordipidu pakkus huvitavat vaatemängu

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. juuli 2011, 11:16

Läinud nädalavahetusel Pärnus toimunud veespordipeol nägi kesklinna silla juurde kogunenud arvukas publik erakordset atraktsiooni, mille edu sepistamise üks peaosalistest oli sõudjate kaheksapaat.

Vaata klippi Youtube’ist!

Nimelt pakkusid veepeo korraldajad sõudesportlastele välja, et viimased katsetaksid veelauduri vedamist oma lipulaeva – kaheksapaadi järel. Mõeldud-tehtud. Meeskond, kuhu kuulusid Artur Maier, Andrus Sabiin, Valeri Prosvirnin, Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Arnold Sanglepp, Ronald Väli ning roolimees Jagnar Lepp tegi kolm katset ja sai igal sooritusel lauduri paadi taha liuglema.

Veespordipidu_Prnus_8_ja_laudur
Põneva ja õnnestunud katse peasüüdlased.          Foto: Malle Kosk

Eestis esmakordselt aset leidnud katse pakkus lõbu nii pealtvaatajatele kui sõudjaile endilegi.

„Ühel katsel sooritas laual olnud sportlane hüppeplatvormil laheda katse, mis pakkus omamoodi vaatemängu“, märkis paatkonna liige Artur Maier, lisades, et publikki polnud kiitusega kitsi.

Kuigi algselt plaaniti sama trikki korrata ka roolijata neljapaadiga, jäi vee temaatilise peo tiheda programmi tõttu alternatiivne katse tulevikku.

„Stardime eeloleval nädalavahetusel šveitsis Luzernis toimuval maailmakarikasarja 3. osavõistlusel ja nii oli Vana silla juures toimunud lõbus vahepala mõnusaks lõõgastuseks ning tippspordi tegemise ajal tekkiva pinge langetamiseks“, rääkis Maier.