Sõudekoondise Sevilla laager on kulgenud kenasti

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. märts 2012, 12:09

Läheneva sõudehooaja eel on meiegi sporditipud end olümpiahooaja lainetele kruttinud, kogudes veekilomeetreid soojal maal, Hispaanias.

Sevilla lõunalaagris treenivad hetkel nii meie paarisaeru neljapaadimehed Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo, Allar Raja, ainsa naissportlasena Londoni olümpiapiletit ihkav Kaisa Pajusalu ning koondise uksele koputavad Sten-Erik Anderson, Kaur Kuslap, Joosep Laos ning Vladimir Latin. Treeneritena hoiavad hoolealustel silma peal Matti Killing ja Roman Lutoškin ning sportlaste taastumise eest hoolitsevad füsioterapeudid Ants Stern ja Katrin Vares.

2012_4x_Sevilla_Foto_Ants_Stern
Neljapaat Sevillas treenimas: Jämsä, Raja, Endrekson ja eessõudja Taimsoo. Foto: Ants Stern

Uurisin neljapaadi noorimalt mehelt, Kaspar Taimsoolt, laagri elu-olu kohta.

Kuidas treeningkogunemine siiani õnnestunud on ja millistel paatidel sõuate?

Hetkel on programmi kenasti täita õnnestunud ja kätt südamele pannes võin öelda, et koostöö paadikaaslastega sujub üha enam. Peamiselt sõuame oma põhipaadil, milleks teatavasti tänavusel hooajal on paarisaeru neljane, kuid hommikuti käime vahelduse huvides vee peal ka ühepaatidel.

Kirjelda palun treeninguid!

Lühidalt on tegemist mahutreeningutega, mis tähendab seda, et kiirusele me pole veel rõhuma hakanud. Teeme pikki ja rahulikke otsi ning lihvime igakülgselt koostööd. Arenguvaru on piisavalt ning hiljem, 20. märtsil Horvaatiasse suundudes alustame kiirustreeningutega. Sevillas oleme proovinud hakatuseks ka 250 meetriseid lõike ja selge on see, et paat liigub juba küllaltki kenasti.

Millised on Hispaanias tingimused ning kas on märgata ka konkurente?

Tulime siia lootuses leida mõnusat kliimat, et muretult keskenduda saaksime. Nii on ka läinud – sageli on sooja üle 20 pügala ning valitseb mõnus päikesepaiste. Tavapäraselt tasemel on elamistingimused.

Oleme märganud, et samas treenivad Saksamaa üksikaerukoondislased, näiteks nende meeste kahekspaat ning Leedu koondis eesotsas talendika Mindaugas Griskonisega.

Kuidas hooaeg edasi kulgeb?

Eestisse saabume 10. märtsil. Nagu öeldud, suundume peale lühikest kodus viibimist Horvaatiasse Skradinisse, kus plaanime keskenduda põhipaadile, seejuures kiirust lihvides. Hooaja avastart, Horvaatia lahtised meistrivõistlused, leiavad aset juba 14.-15. aprillil Zagrebis, mis annavad ka selgekujulise ülevaate meie arengutest. Loodan, et kohale tulevad Balkaniriikide tugevad meeskonnapaadid, kellega võrdluses oleme varemgi hooaega alustanud.