Sõuderahvas peab 140. juubeli puhul tantsupidu

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. dets. 2015, 16:36

Eeloleval laupäeval, 5. detsembril, toimub sõudeaasta lõpetamine, mille käigus kuulutatakse välja hooaja parimad sportlased ja treenerid ning lisaks kõigele muule tähistatakse ka Eesti sõudmise 140. aastapäeva.

Sõudmise 140-ndale juubelile pühendatud ja kõigile avatud sõuderahva tantsupidu ootab endisi ja praeguseid sõudjaid ning spordialaga seotud rahvast Pärnu Sõudekeskus Kalevi legendaarsesse plekkangaari, mis kujundatakse peo tarbeks eksklusiivseks meelelahutuskohaks.

Sõuderahva tantsupidu 140 kutse

Peosündmuse üks korraldajatest, tänavu tippsõudja karjääri lõpetanud Kaisa Pajusalu, rääkis, et mõtte tegevuspaiga osas andis alaliidu peasekretär Robert Väli. Programmi nuputasid mitmed tegijad nii sportlaste kui treenerite poolelt.

„Kell 21.00 algavale lõbusale üritusele on oodatud kõik, kes aeru kunagi käes hoidnud või on muul moel ala arengutesse panustanud. Noorematele kui 18-aastastele lõpeb pidu südaööl, mil on plaanis ka sõudeaasta finišit ja juubelit tähistav ilutulestik“, teadis Pajusalu rääkida.

Kogu õhtu vältel keerutab plaate DJ Doktor Diisel ning peetakse maha noorsõudjate toetuseks oksjon. Ka jagub põnevaid tegevusi ja mänge neile, kes suuremat sorti tantsusõbrad ei ole.

„Oksjonile tulevad müüki olümpianeljases sõudvate meeste isiklikud asjad. Oma panuse annab ka kunagine sõudeliidu president Peeter Mardna, kes paneb müüki koguni kirkovene tüüpi paadi. Lisaks on muudki põnevat, kuid seda teab oksjonipidajast kunagine sõudetipp ja hetkel treeneritööd tegev Reet Palm“, lisas organisaator.

Kogu oksjonilt saadav tulu läheb Eesti Rahvuskultuuri Fondi allfondina tegutsevasse Jüri Jaansoni nimelisse fondi, mis on viimastel aastatel vaevelnud alarahastamise küüsis. Fondi abiga toetatakse lootusandvaid ja perspektiiviga noorsõudjaid.

Sõuderahva tantsupeaole saab kirja panna ürituse Facebook’i lehel. Samuti on sündmuse organiseerimisel oodatud abikäed ja selles osas palub Kaisa Pajusalu endaga läbi Facebook’i ühendust võtta.