Linzi MK: poolfinaalide ootuses

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. juuni 2007, 11:39

Linz-Ottensheimis toimuval MK 1. etapil on täna poolfinaalide ning E-, D- ja C-finaalide päev. Eilsete eelsõitude põhjal langesid parimate hulgast välja nii naiste ühepaat kui ka meeste paarisaeru kahepaadi kolmas koosseis.

Naiste ühesel võistlev Sille Vaiksaar langes peale eilse eelsõidu viimast kohta koheselt konkurentsist välja. Nii jäi seekord tema võimete laeks osaleda E-finaalis võistlemaks kohtadele 25-28. Vaiksaar alustas sõitu rahulikult sõudes neljandana. Poolel distantsil sõudis ta mööda Portugali esindajast ning sai ajaga 8.04,66 E-finaali kolmanda ehk üldkokkuvõttes 27.koha. Sõidu võit läks Slovakkia sportlasele Anna Markulinovale (7.57,39). Talle järgnes El Salvadori koondislane Camilo Vargas Palomo (8.04,03).

Taimsoo ja Latin D-finaalis eelviimased

Ka meeste paarisaeru kahepaadi kolmas duo Kaspar Taimsoo ning Vladimir Latin ei suutnud poolfinaali jõuda. Nende maksimumiks jäi D-finaal, kus jäädi eelviimaseks. Võideti vaid soomlasi ning kokkuvõttes andis Linzi MK-debüüt meie tulevikulootustele 23. koha.

Täna on põhjust kaasa elada veel mitmete Eesti paatkondade sõitudele. Kõigepealt, kell 15.54, tuleb meeste ühepaadi teises poolfinaalis veele Leonid Gulov, kelle vastasteks on argentiinlane Santiago Fernandez, sakslasest eksmaailmameister Marcel Hacker, rootslane Lassi Karonen, tsehh Ondrej Synek ning rumeenlane Daniel Frateanu. Pääsu A-finaali kuue parema hulka tagab igast sõidust kaks esimest. Kolmas-neljas saavad õiguse sõuda B-finaalis kohtadele 7-12, teised langevad C-finaali, kus mängitakse välja kohad 13-18. Poolfinaale on kavas kolm.

Suure üllatuse valmistas meeste kergekaallane Valeri Prosvirnin, kes eilse ühepaadi vahesõidu teise kohaga tagas samuti enesele poolfinaali koha. Prosvirnin sõuab kell 15.18 algavas teises sõidus, kus vastasteks Türgi, Prantsusmaa, Jaapani, Slovakkia ning Saksamaa koondislased. Suurde finaali jõuavad mõlemast sõidust kolm esimest, teised langevad B-finaali. Poolfinaalis kaks Eesti kahepaati Suurima huviga oodatakse loomulikult meeste paarisaeru kahepaatide poolfinaale. Eesti edulootused on seotud koguni kahe paatkonnaga – esimene koosseis Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson näitasid eelsõidu võitmisega, et ollakse A-finaaliks võimelised. Ka Allar Raja ning Igor Kuzmin esinesid kenasti – kuigi eelsõidus jäädi saksa duo järel teiseks, tehti kõik tasa vahesõsidus, kus võideti konkurente kindlalt ning tagati koht 12 parema hulgas. Raja ja Kuzmin stardivad kell 17.18 algavas esimeses poolfinaalis, kus nende vastasteks on kaks poola koosseisu, Kreeka, Suurbritannia ja Prantsusmaa. Jaanson ning Endrekson stardivad teises sõidus kell 17.26, vastasteks Tsehhi, Hiina, Saksamaa, Austraalia ning Kanada.