MK 1: Pajusalu avab Eesti jaoks sõudehooaja

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. märts 2014, 20:38

Foto, worldrowing.com

Reedel, 28. märtsil, stardib Sydney’s (Austraalia) toimuva I MK-etapiga 2014. aasta sõudehooaeg, tuues ainsa eestlasena võistlustulle ühepaadisõudja Kaisa Pajusalu.

Logo World RowingKa eelmisel aastal startis rahvusvaheline sõudehooaeg erakordselt vara – märtsis, toonagi Sydney’s Penrithi kanalil. Ka siis oli pärnulanna Pajusalu stardis ning tuli tagasi tugeva 5. kohaga. Tänavuse MK-etapi üheks põnevaimaks tõotabki kujuneda naiste ühepaatide rivaliteet, sest stardiseltskond on täiuslik – mulluste maailmameistrivõistluste esikolmik: austraallanna Kim Crow, Uus-Meremaa koondislane Emma Twigg ning tsehhitar Mirka Knapkova. Lisaks Pajusalule ning mainitud medalitriole on 8 võistleja seas aga ka 3 hiinlannat ning sakslanna Marlene Sinning.

Kaisa Pajusalu foto WorldRowing
Kaisa Pajusalu

Pajusalu stardib ööl vastu reedet kell 01.20

Eelsõidud stardivad kohaliku aja järgi kell 10.15 ja 10.30, mis eesti aja järgi tähendab öösel vastu reedet kell 01.15 ja 01.20. Pärnulanna on rivis neist teises, vastasteks 2 hiinlannat ning mullune maailmameister.

Ühtekokku selgitatakse MK-l parimad 16 paadiklassis. Kuigi peamiselt on kohal lõunapoolkera riikide nagu Austraalia ja Uus-Meremaa esindused, näeb stardis ka mitmete Euroopa maade koondisi. Nii näiteks on võistlemas Hollandi koosseisud, aga ka Leedu, kel arvatakse olevat edulootusi nii meeste ühe- kui ka paarisaeru kahepaadil.

Sydney etapp lõpeb finaalidega pühapäeval.

Ühtekokku sõidetakse tänavu 3 MK-etappi: 2. osavõistlus toimub 20-22. juunini Prantsusmaal Aiguebelette’i järvel ning finaali võõrustab tavapäraselt Luzern Sveitšis, sel korral 11-13. juulil. Hooaja kulminatsioon – maailmameistrivõistlused – toimuvad 24-31. augustil Amsterdamis Hollandis.